OFERTA

MASZYNOWE WYLEWKI PODŁOGOWE ANHYDRYTOWE

Wykonujemy posadzki anhydrytowe, będące optymalnym uzupełnieniem ogrzewania podłogowego.Wylewki wykonane w tej technologii cechuje wysoka jakość powierzchni. Dzięki wstępnie wykończonej powierzchni spada zużycie kleju oraz redukowane są warstwy wyrównujące pod parkiet czy panele. Oznacza to zmniejszenie zapotrzebowania na materiały oraz skrócenie czasu realizacji. W porównaniu z innymi technologiami oszczędności są wymierne.

Wylewki anhydrytowe KNAUF

Budując dom lub wykańczając mieszkanie, coraz częściej decydujemy się na ogrzewanie podłogowe. Rezygnując z grzejników, zyskujemy dodatkową przestrzeń i większą swobodę w aranżacji wnętrz. Ogrzewanie podłogowe musi jednak przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję. Stąd tak bardzo ważna jest decyzja o wyborze takiej posadzki, która nie będzie izolować ciepła oddawanego przez gąszcz rur grzewczych, ale przewodzić je i oddawać do pomieszczenia.

Oszczędność energii

Optymalnym uzupełnieniem podłogowych systemów grzewczych są anhydrytowe wylewki samopoziomujące Knauf. Charakteryzuje je wysoki współczynnik przenikania ciepła (?z = 1,66 - 1,87 W/mk), który ma bezpośredni wpływ na szybki i łatwy przepływ ciepła, wytwarzanego przez instalacje ogrzewania podłogowego do pomieszczenia. Także płynna konsystencja wylewki bez pęcherzy powietrza, ułatwia przenikanie ciepła. W sumie wysoki współczynnik przenikania oraz powierzchnia bez pęcherzy powietrznych skracają okres nagrzewania pomieszczenia o połowę w porównaniu do wylewek cementowych, co w oczywisty sposób przekłada się na wymierną oszczędność energii.

Do stosowania także na drewnianych stropach

Technologia wykonania wylewek anhydrytowych wymaga minimalnej otuliny rur grzejnych (zaledwie 35 mm), co daje niewielki współczynnik oporu przewodzenia ciepła, a także mniejszy ciężar wylewki. To z kolei sprawia, że wylewki te można stosować także na drewnianych stropach.

Oszczędność kleju i czasu

Płynna konsystencja wylewek anhydrytowych Knauf nadaje im naturalne właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie równe i gładkie powierzchnie, dzięki czemu można obniżyć koszty związane z dalszymi pracami wykończeniowymi poprzez oszczędność kleju w przypadku układania terakoty lub gresu oraz oszczędność czasu dzięki szybszemu wykonaniu.

Bez dylatacji i "efektu miski"

W wylewkach anhydrytowych podczas wiązania nie występuje skurcz znany z wylewek cementowych. Nie wymagają one zatem dylatowania, nawet jeśli powierzchnia ma więcej niż 25 m2. Daje to większą swobodę wykańczania podłogi i nie psuje jej wyglądu widokiem profili dylatacyjnych.

Bezskurczowe wiązanie wylewek anhydrytowych Knauf redukuje ponadto niemal do zera ryzyko powstawania pęknięć i zarysowań. Podczas wiązania w anhydrycie nie dochodzi bowiem do odkształceń, takich, które czasami powstają w posadzkach cementowych, znanych wykonawcom jako tzw. "efekt miski". Ponadto wylewki anhydrytowe nie wymagają zbrojenia.

PRACUJEMY NA MATERIAŁACH FIRM:

NASI KLIENCI

warbud
sgi
budimex-dromex
pgb
eiffage
hochtief
cfe
jw constructions
am constructions
atlas ward
echo investment
karmar

© 2024 Przedsiebiorstow Budowlane Bronisław Wojniak | POLITYKA PRYWATNOŚCI | projekt i wykonanie: Markom-Szczecin